Skip to main content
Jaki kolagen wybrać

Jaki kolagen wybrać ?

Już od jakiegoś czasu olbrzymim zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania dobrze wpływa na stan skóry i minimalizuje zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są skutkiem częstego grymasu twarzy.

Jednak zanim zaczniemy stosować preparat z zawartością kolagenu warto dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego działanie.

Kolagen zgodnie z naukową definicją jest białkiem wchodzącym w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się pierwszej kolejności zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim główny budulec ścięgien. To waśnie kolagen znajdujący się również w tkance skórnej jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytek jest przyczyną pojawiania się zmarszczek. Ze względu na swoje własności ma ogromne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Stanowi nie jedynie ważny składnik kremów bądź balsamów ale również w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do zwiększania objętości ust.

Na rynku kosmetycznym największe rezultaty w postaci poprawy stanu skóry gwarantuje kolagen aktywny. Jego wyjątkowo skuteczne własności potwierdziły przeprowadzone badania naukowe i zdaniem specjalistów w branży jest najlepszym na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada niezwykle podobną do kolagenu ludzkiego budowę dlatego właśnie bardzo dobrze wchłaniany jest przez organizm zapewniając szybkie efekty po rozpoczęciu kuracji.

Aktywny kolagen oferowany jest w różnych postaciach. Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna forma preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym szybko jest przyswajalna i w niespełna dwanaście godzin od spożycia uzupełnia ubytki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy nie ma smaku i dodaje się go do wody czy soków jak również koktajli na bazie owoców. Dla zwiększenia efektywności kolagenu można go przyjmować łącznie z innymi płynnymi preparatami o wysokiej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w kapsułkach. Tak samo jak w poprzednim przypadku w składzie pastylek znajduje się aktywne białko rybie o bardzo podobnej strukturze do kolagenu ludzkiego. Kolagen w kapsułkach w niemalże stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do odbudowy komórek. Preparat wchłania się bezpośrednio przez jelito i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybiego pochodzenia dostępne jest również w sprzedaży pod postacią lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała poprawia stan całej skóry i przeznaczony jest do jej regularnej pielęgnacji. Podczas kuracji z użyciem preparatu pod postacią balsamu czy kremu wchłaniany przez skórę kolagen uzupełnia ubytki co w efekcie sprawia, że staje się bardziej gładka i bardziej sprężysta.

Bez wglądu na konsystencję preparatu zawierającego aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest taka sama dlatego formę stosowania można dopasować tylko do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *